Archive for Wednesday, April 19, 2000

Baldwin High School honor roll

April 19, 2000

Baldwin High School honor roll
Third quarter, 1999-2000
4.0 Honor Roll

Seniors: Karl Eisert, Cole Gladhart, Andrea Irick, Jarrett Johnson, Kendra Knight, Pam Masuch, Natalie Moreau, Janae Nuspl, Peggy Spotz, April Young.

Juniors: DeAnna Darting, Mary Martin, Megan Noonan, Jenna Schulte, Eric Waters, Tony Zuzzio.

Sophomores: Jodie Bacon, Hans Broers, Eric Brown, Chris Eichhorn, Nicki Frerking, Caleb Mason, Brett Myrick, Matt Noonan, Kirsty Prahl, Jeff Wagner, Jennifer White.

Freshmen: Andrea Arnold, Daniel Hamilton, Eric Jorgensen, Kate Lammers, Katie Martin, Holly Oakleaf, Anna Skaggs, Rebecca Weaver.

Honor Roll 3.5 to 3.99

Seniors: Jesse Crist, Blake Glover, Kyle Heinrich, Joel Kesinger, Kathryn Miller, Casey Morford, Tyler Puckett, Jason Rose, Liz Stockdale, Beth Woodbridge.

Juniors: Karl Anderson, Aaron Beuthien, Andy Breedlove, Cole Browne, Wesley Broyles, Lindsey Burgess, Tyler Craig, Jason Crist, John D'Orvilliers, Evan Durnal, Stephanie Jarvis, Tabitha Jones, Erol Kinkaid, Claire Kueffer, Mandy Moore, Erin Regnier, Sam Reznicek, Jennifer Richeson, Cordia Schafer, Caleb Sternadel, Shawna Trarbach, Kristen Wessel, Lludmila Zakharov.

Sophomores: Chapin Deel, Frank Eichhorn, Jennifer Floersch, Mark Gastelum, Kelsey Gray, Kristin Harris, Witt Hinton, Tyler Inzer, Colleen Kivett, Audrey Messer, Hugh Murphy, Anthony Pierce, Janelle Regnier, Kenton Shuck, Kim Sterba, Tom Wilson, Alla Zakharov.

Freshmen: Ashlea Abel, Kora Anderson, Charles Barnes, Crystal Benton, Sara Bowlin, Dennis Craig, Sarah Furman, Justin Goff, Jamie Grosdidier, Seth Halford, MartiKay Hess, Jessica Huffman, Carey Humble, Wayne Jarvis, Stephen Jeffress, Erica Johnson, Daniel Musgrave, Anthony Myrick, Audrey Schenewerk, Alison Scott, Tiffany Tatom, Levi Terrell, Curtis Thomas, Tillie Wood, Richard Woodbridge, Valerii Zakharov.

Honorable Mention 3.0 to 3.49

Seniors: Colin Barker, Jody Beard, Emily Black, Jamie Black, Jessica Brumm, Clint Davis, Amber Frost, Jimmy Gillispie, Zach Good, Adam Guss, Zach Haeffner, Nathan Jamison, Megan Kalb, Sam McCall, Kristin Messer, Lanny Outcalt, Melanie Pearson, Jake Pittenger, Jared Poplin, Taylor Reed, Kim Sledd, Amber Tucker, Tim Waltman.

Juniors: Kristen Anderson, Jonathan Crist, Tanya Eckman, Nathan Floersch, Brian Gilges, Lisa Gilliland, Beth Good, Amanda Hunter, Heath Knight, Daniel Lang, Jenny Miller, Amanda Morford, Megan Morford, Lance Moyer, Lindsey Poage, Brandon Reeves, Kelli Rice, Mandy Smith, Caleb Stotts, Allen Thompson, Tarin Troth, Kristina Ward, Susie Weege, Matt Westgate, Chelsea Wilson, Jana Wiseman, Erin Wright, Erica Young, Ryan Young.

Sophomores: Sarah Beaulieu, Erick Black, Kevin Brown, Jenna Brumm, Chris Cortez, Jason Curran, Amanda Flory, Tyler Flory, Adam Halford, Crystal Hepner, Chris Hirschmann, Kyrstan Hubbel, Michael Hubbel, Leslie Huffman, Ted Jehle, Corey Martinez, Christine Phillips, Michael Reyes, Kristyn Rhodes, Kristin Seele, Glen Stansberry, Matt Trowbridge, Heather Westgate, Jennifer Wingert, Lillian Woods.

Freshmen: Robert Bone, Mary Brooks, Joe Brown, Willie Broyles, Sam Coffee, Jenna Duver, William Elniff, Livi Evans, Jenny Gilges, Josh Haeffner, Cal Heinrich, Chris Maley, Michael Moore, Nicholas Nelson, Katie Novak, Brent Schultz, Megan Smethers, Cliff Sudja, Katy Taul, Bridget Trybom, Brandon Watts, Bradley Wilson, Majesta Woodward, Jason Worley.

Commenting has been disabled for this item.